vestuvine puokste

Jaunosios puokštė – vienas iš svarbiausių vestuvinės puotos atributų. Į šį aksesuarą bene dažniausiai krypsta svečių akys, todėl nuotakos svajoja, kad ji atrodytų nepriekaištingai. Tradicija ištekančioms merginoms turėti rankoje augalų puokštę atsirado dar antikos laikais, tačiau tada jos rankose nešdavosi ne gėles, bet įvairių prieskonių ar kviečių ryšulėlius. Tik laikui bėgant prieskonius pakeitė gėlės. Visais amžiais nuotakų puokščių mados keitėsi. Šiuo metų itin populiaros laukinių gėlių kompozicijos, tačiau renkantis šį vestuvių aksesuarą visai nebūtina vaikytis madų. Daug svarbiau yra surasti variantą, kuris patiktų šventės iniciatoriams, derėtų prie nuotakos suknelės, figūros, bendro vestuvių stiliaus, skleistų malonų kvapą ir būtų patogus nešiotis. Moterys, rinkdamosis vestuvinę puokštę, pirmiausia turi atkreipti dėmesį į gėlių rūšis bei spalvas. Tai yra kiekvienos nuotakos individualus pasirinkimas, tačiau verta žinoti, kad dažniausiai vestuvinės puokštės komponuojamos iš pakalnučių, tulpių, rožių, vėdrynų, bijūnų, kalijų ar hortenzijų. Rudenį vykstančioms vestuvėms patartina rinktis geltonas, oranžines ar raudonas spalvas; vasarą – visas ryškias spalvas; žiemą – sidabrinius, auksinius, violetinius ar raudonus atspalvius, o pavasarį – rausvas, gelsvas, melsvas ir žalsvas spalvas. Kitas etapas – kompozicijos formos pasirinkimas. Jų yra labai daug:

  1. Kaskadinė forma: gėlės iš centro svyra žemyn. Tinka iškilmingoms vestuvėms.
  2. Apvalios puokštės: gėlės trumpais koteliais komponuojamos ratu. Puokštė surišama kaspinėliu arba juostele, besiderinančia su nuotakos suknele.Tinka paprastoms ir nedidelėms vestuvėms.
  3. Puokštės krepšeliuose: nedidelės gėlės komponuojamos į krepšelius, padarytus iš skirtingų medžiagų: vytelių, vielos ir pan.
  4. Puokštės rageliuose: mada atėjusi iš karalienės Viktorijos laikų. Puokštė komponuojama į ragelius. Tinka ypatingai elegantiškoms vestuvėms.
  5. Rutulio formos puokštės: nedidelės gėlės komponuojamos į rutulį, pakabinamą virvute ar kaspinėliu. Tinka romantiško stiliaus vestuvėms.
  6. Puokštė floristiniame mikrofone: tokia puokštė įgauna taisyklingas formas. Gėlių nereikia merkti į vandenį, nes koteliai paslėpti floristinėje kempinėje.

Šiuo metu vis dažniau pasirenkamos ir netradicinių formų vestuvinės puokštės, kurios tvirtinamos prie kūno ar drabužių. Tokios kompozicijos ypatingai tinka drąsioms moterims. Besituokiančios rudenį dažnai pasirenka ir puokštes iš rudenio gėrybių. Taigi, kaip galime matyti, vestuvinių puokščių įvairovė labai didelė. Jos gali būti ir originalios, ir klasikinio stiliaus. Svarbu rasti variantą, kuris labiausiai tiktų ir patiktų pačioms nuotakoms.Tada vestuvių puota tikrai taps pačia įsimintiniausia.