stalo_puosimasVestuvių planavimas – daugybės laiko, išmonės, o neretai ir streso reikalaujanti veikla. Juk norisi, kad tą stebuklingą dieną viskas būtų tobula, nuo jaunikio peteliškės, iki jaunosios puokštės, nuo ceremonijos bažnyčioje, iki linksmybių vakarinėje šventės dalyje. Ne išimtis ir vieta, kurią pasirinksite šventimui, bei jos dekoravimas. Svarbiausia, į ką derėtų atkreipti dėmesį mąstant apie salės puošimą, yra pati vieta, vestuvių tema ir metų laikas, kuriuo šventė įvyks.

Vieta. Pastaruoju metu populiariausi du vestuvių tipai – tradicinės, trunkančios keletą dienų, arba modernios ir urbanistinės, vakare išlydint jaunuosius į povestuvinę kelionę.

Pirmuoju atveju šventė rengiama sodyboje, kur pati aplinka diktuoja ir puošybos taisykles. Svarstant apie salės dekorą, reikėtų atsižvelgti į gamtos kaimynystę ir rinktis lauko gėlės, natūralius audinius ir tikro bičių vaško žvakes.

Jei vestuves rengiate mieste, labiausiai tikėtina, kad šventei pasirinksite restoraną. Šiuo atveju Jūsų kompasu turėtų tapti restorano interjeras ir jame vyraujantis stilius. Dažniausiai jis yra visa apimantis – nuo šviestuvų iki baldų, tad per daug papildomos puošybos net nereikia. Atsižvelgę į patalpos išplanavimą galite rinktis rožių ar lelijų puokštes – jei salės lubos aukštos; nedideles ir dailias frezijų ar pakalnučių kompozicijas, jei švęsite labiau kamerinėje aplinkoje.

Naujausia tendencija – šventė netradicinėje erdvėje, pavyzdžiui, terasoje ant stogo. Pagrindiniu dekoravimo elementu tampa atsiverianti miesto panorama, kurią šauniai papildys vakare įžiebiamų lempučių girliandos, sukuriančios romantišką ir šiek tiek paslaptingą nuotaiką.

Tema. Ne mažiau svarbus kriterijus sprendžiant dėl salės dekoro yra ir vestuvių tematika.

Elegantiškos, prabangios, klasikinės vestuvės pareikalaus atitinkamos puošybos. Tam nepaprastai tiks dideli rožių žiedai, jų kompozicijos ant stalų bei puokštės vazose, drapiruoto audinio užuolaidos ir kėdžių atramų papuošimai.

Jaunatviškos ir spontaniškumu trykštančios vestuvės gali būti labiau originalios – spalvų pliūpsniai, palubę puošiantys heliu užpildyti balionai, palinkėjimų lenta, kurioje svečiai galės jauniesiems išsakyti savo šilčiausius žodžius, momentinių nuotraukų galerija – visa tai sukurs jaukią atmosferą.

Metų laikas. Salės puošimas neįsivaizduojamas be gėlių, o gėlių pasirinkimas itin priklauso nuo sezono. Vasarą tai gali būti nuostabiu kvapu erdvę užpildantys pastelinių spalvų bijūnai, kuriuos papildys žvakių liepsnelės iš stiklinių žvakidžių, pavasarį – gaivios pakalnutės ir smagūs narcizai, derinami su žaliais atspalviais. Žiemą lai tvyro Kalėdų dvasia, cinamono kvapas ir raudoni, auksiniai bei žali akcentai arba atvirkščiai – spindinčio šerkšno įvaizdis, o rudenį salės dekorui rinkitės krentančių lapų atspalvius, šermukšnio raudonį ir žvakių gausa sukurkite šilumą, kuri nustelbtų už lango jau nosis žnaibantį pirmąjį šaltuką.